Koncové krmítko - srkačka

Vážení přátelé,
Dostává se Vám do ruky výrobek, který je svým způsobem převratem v lovu kaprů a jiných druhů ryb na položenou. Od jara do podzimu je vždy maximálně úspěšný na většině revírů a přinese Vám řadu neopakovatelných zážitků. Množství úlovků je několikanásobně vyšší, než u dosud známých standardních způsobů lovu. Použitím návnadových a vnadících směsí jeho úspěšnost ještě zvýšíte. Určitě budete spokojeni.

Montáž.
Na koncové očko krmítka navažte cca 10 cm návazec (nejlpší jsou splétané návazcové šňůrky - např. Dyneema) s háčkem. Háčky použijte tenké a lehké, velikosti úměrné cílové rybě (raději menší než větší). Návazce můžete připevnit do obou koncových oček krmítka. Karabinku pak připevněte na vlasec a udice je hotová.

Návod k použití.
Do kbelíku vysypeme asi 30-40 dkg suchého chleba a necháme (nejlépe několik hodin) zalité vodou rozmočit. Potom důkladně vodu z chleba vymačkáme a vzniklou hmotu (předem ochucenou např. anýzem, vanilkou, kmínem apod.) zahustíme buď strouhankou a šrotem anebo přímo připravenou směsí, zakoupenou od výrobců krmných směsí. Vypracujeme tužší lepivé těsto, které vmačkáme do krmítka a upravíme do tvaru vajíčka. Není třeba dávat na krmítko velké množství návnady. Na háčky dáváme jakoukoli nástrahu (kolínko, burizon, foukaná kukuřice), velmi úspěšná je kulička polystyrenu. Velmi zajímavé je to, že na háček nemusíte dávat vůbec nic a ryba se přesto chytí!
Nevěříte???
Vyzkoušejte!!!
Konzistence směsi má být spíše tužší, aby při dopadu na hladinu neodpadla. Drobivá hmota po dopadu odpadává. Po nahození dejte prut do vidliček, úplně povolte brzdu navijáku a pro zvýšení efektu zavěste policajta mezi očka prutu. Se zásekem nespěchejte! Zasekávejte jemně, teprve po rozjezdu ryby přes brzdu, nikdy na dříve. Je sice pravda, že malá bílá ryba Vám bude jezdit s krmítkem u tlamy i bez zvukového efektu (přes brzdu), ale sami velmi brzy poznáte optimální okamžik záseku. Kapr vezme upřímě a zvukový efekt je velmi působivý, ryba je vždy chycena za okraj tlamy. Vhodné k lovu kaprů, cejnů, plotic, podouství, proudníků, ouklejí. Krmítko je určeno k lovu v klidných až mírně proudných vodách. Na prut se připevňuje k jednomu z oček,ve kterých jsou již navázané háčky. Ještě jednou: Chytejte vždy s povolenou brzdou, zasekávejte až po rozjezdu přes brzdu! Nenechte se vyprovokovat policajtem poskakujícím nahoru a dolů - času dost.
Přeji Vám mnoho úspěchů.